اثر نمایشی زوج هنرمند آملی به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافت

‘محمد محمدی’ روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: گروه تئاتر ‘سونر’ آمل در نهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان استان کردستان موفق به کسب دو سهمیه اجرای نمایش به نامهای ‘ آئین نوا ‘ به کارگردانی و نویسندگی ‘محسن اردشیر بهرستاقی’ و ‘ در کفش دیگری ‘ به کارگردانی ‘غنچه شکوهیان’ شدند، که با نظر هیات داوران جشنواره ، نمایش ‘ آیین نوا ‘ توانست جایزه برتر پژوهش میدانی را از آن خود کرده و به سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی فجر سالجاری را پیدا کند.

وی افزود: اثر نمایشی’ آئین نوا ‘ با موضوع آیینی و سنتی تهیه شده توسط گروه هنری ‘سونر’ آمل که زیر نظر شورای راهبردی نمایش اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان است، تهیه شده است.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آمل با اشاره به اینکه این کار نمایشی را ‘ محسن اردشیر’ و غنچه شکوهیان’ زوج آملی کارگردانی کردند، اضافه کرد: در این اثر نمایشی، ‘ محمد آذرگشپ’ ، ‘مرتضی ابراهیمی’ ، ‘مجید اکبری’ ،’اسماعیل شایان پور’ ، ‘ محمدرضا شجاعی ‘ ، ‘ مرتضی ابراهیمی ‘ ،’ سهیل شیخ متولی ‘ ، ‘پونه قدیری’ ، ‘سارا برزکار’ ، و ‘ رها سلیمانی’ ، ‘سارا فرخی’ ،’ الناز شعبانی ‘ به عنوان عوامل هنری این نمایش هستند.

محمدی یادآورشد: این زوج موفق هنری آمل سال گذشته نیز با نمایش ‘ آیا فشارباعث توهم می شود؟ ‘ به کارگردانی ‘محسن اردشیر’ و ‘غنچه شکوهیان’ در بخش مسابقه چهارمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ‘ شهروند ‘ در لاهیجان شرکت کردند وموفق به کسب رتبه شده بودند.

وی افزود: هنرمندان آملی در سالهای اخیر حضور قابل توجه وروند رو به پیشرفت در جشنواره های مهم استانی وسراسری داشتند وحتی برای شهرستان افتخارآفرینی کردند.

کمپانی تئاتر و فیلم سونر

سونر یک کمپانی تئاتر و فیلم در آمل/ایران است که از سال 1391 به همت محسن اردشیر و همسرش غنچه شکوهیان در حوزه مطالعات انسان‌شناسی فرهنگ، بررسی رفتار و توسعه توانایی بدن و بیان بازیگر به تحقیق و پژوهش مشغول است و تاکنون توانسته هنرجویان مختلفی را وارد این عرصه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

راهیابی گروه تئاتر سونر از آمل به سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی فجر

د فوریه 2 , 2015
گروه تئاتر سونر از آمل به سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی فجر راه یافت . محمد محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل با اعلام این خبر افزود : گروه تئاتر سونر به کارگردانی زوج هنری آقای محسن اردشیر و سرکار خانم غنچه شکوهیان از […]