جشنواره تئاتر خیابانی مریوان‌| کارگردان نمایش “بیگانگی” از کمبود امکانات در جشنواره انتقاد کرد

کارگردان نمایش “بیگانگی” گفت: متأسفانه بازیگران نمایش‌ها با مشکلات “دیر آماده شدن برخی از امکانات اجرا همچون وجود کابل برق و نبود رختکن برای عوض کردن لباس‌ها مواجه‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مریوان، نمایش “بیگانگی” در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان در حالی در این شهر به اجرا درآمد که کارگردان این نمایش از فراهم نبودن امکانات لازم برای نمایش و نبود رختکن برای عوض کردن لباس‌های نمایش گله‌مند بود.

غنچه شکوهیان کارگردان نمایش “بیگانگی” در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: این نمایش ریشه از تمام اتفاقاتی می‌گیرد که در اطراف ما در حال وقوع یا شکل‌گیری است.

وی گفت: در فضایی زندگی می‌کنیم که متأسفانه دلبستگی‌های ما آنچنان که باید و شاید است، تعریفی ندارد و به نظر می‌رسد که ما کمی خودخواه شده‌ایم و متأسفانه هرچه به جلو پیش می‌رویم نسلی لوس می‌شویم.

کارگردان نمایش “بیگانگی” تصریح کرد: ما می‌خواهیم اتفاقات را به آن گونه تغییر دهیم که خود می‌خواهیم و این امر جالب نیست چرا که انسان‌هایی نیز در اطراف ما زندگی می‌کنند که آنها نیز دارای نظر و ایده‌ای هستند و باید به نظرات آنان احترام قائل شویم.

وی ادامه داد: این نمایش زندگی دو فردی را نشان می‌دهد که به دلایلی که در اطراف آنها رخ می‌دهد دچار تغییرات و به دو نفر جدید با تفکراتی تازه تبدیل می‌شوند و این افراد یکدیگر را نمی‌خواهند و نمی‌توانند تفکرات یکدیگر را تحمل کنند و این امر باعث ایجاد ناامیدی و افسردگی در فرد می‌شود.

شکوهیان افزود: به دلیل این که دلم میخواست هر بار یک کار جدیدی را تجربه کنم این نمایش را به صورت پانتومیم اجرا کردیم که برای مخاطبان نیز به نوعی جذاب بود و این یک تجربه‌ای بود که برای نخستین بار با این شکل انجام داده‌ام.

وی اظهار کرد: سال‌های زیادی است که در این جشنواره شرکت و چندین بار نیز جوایز از این جشنواره کسب کرده‌ام و خاطرات شیرین زیادی از دوره‌های قبل این جشنواره داریم.

این کارگردان آملی نمایش “بیگانگی” گفت: من همواره ممنون مردم این شهرستان هستم و باید عنوان کنم که اگر به عشق این مردم نبود هرگز در این جشنواره حضور پیدا نمی‌کردم چرا که مردم این منطقه آن چنان با فرهنگ هستند که با تمام وجودشان نه تنها نمایش‌ها را درک کرده و لمس می‌کنند و با مفهوم آن آشنایی دارند بلکه با بازیگران این نمایش‌ها هماهنگ می‌شوند و ما را در بهتر شدن اجرا کمک می‌کنند.

وی اذعان کرد: متأسفانه بازیگران نمایش‌ها با مشکلات “دیر آماده شدن برخی از امکانات اجرا همچون وجود کابل برق و نبود رختکن برای عوض کردن لباس‌ها مواجه‌اند.

کارگردان آملی نمایش “بیگانگی” با بیان اینکه مردم تمام کشور از مریوانی‌های مرزدار درس ایثار و فداکاری آموخته‌اند، خاطرنشان کرد: از معلمی که برای همدردی با دانش‌آموز کلاس خود موی سرش را تراشید و از شکارچی که برای حفظ محیط زیست تفنگ خود را شکست و غیره تا شهادت مظلومانه 11 نفر از حافظان امنیت و آرامش مردم و حافظان محیط زیست همگی به مردم جهان، درسی آموزنده در خود نهفته دارد.

کمپانی تئاتر و فیلم سونر

سونر یک کمپانی تئاتر و فیلم در آمل/ایران است که از سال 1391 به همت محسن اردشیر و همسرش غنچه شکوهیان در حوزه مطالعات انسان‌شناسی فرهنگ، بررسی رفتار و توسعه توانایی بدن و بیان بازیگر به تحقیق و پژوهش مشغول است و تاکنون توانسته هنرجویان مختلفی را وارد این عرصه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اجرای «خانه سیاه است» با موضوع فروغ فرخزاد

د سپتامبر 17 , 2018
محسن اردشیر کارگردان تئاتر از آماده‌سازی گروه خود برای اجرای نمایش جدید «خانه سیاه است» از 23 مهر ماه خبر داد. محسن اردشیر کارگردان و طراح نمایش جدید «خانه سیاه است» که به زودی قرار است اجرایش را در تئاتر شهر آمل آغاز کند، به خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس گفت: […]