میزبانی تماشاخانه‌ها از «خانه سیاه است» تا «گذرگاه» فرانسوی

در ششمین روز از سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، 33 نمایش در بخش‌های صحنه‌ای، بعلاوه فجر، خیابانی و دیگرگونه های اجرایی به صحنه می‌روند كه در بین آنها دو نمایش شاخص «خانه سیاه است» محسن اردشیر و «گذرگاه» هنرمندان فرانسوی به چشم می‌آید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در ششمین روز از جشنواره سی و هفتم، شنبه (27 بهمن ماه)، در بخش صحنه‌ای 10 نمایش به اجرا درمی‌آید.

در این روز سالن اصلی مجموعه تئاترشهر میزبان نمایش «خانه سیاه است» به نویسندگی و كارگردانی محسن اردشیر در دو نوبت 17 و 20 خواهد بود. تالار چهارسوی مجموعه تئاترشهر میزبان نمایش «بازگشت به خانه» به كارگردانی محمد شاكری است كه در نوبت‌های ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ به اجرا درمی‌آید.

تالار سایه نیز پذیرای اجرای «مده آ» به كارگردانی ندا قاسمیان خواهد بود كه در نوبت‌های ۱۷ و ۱۹ اجرا می‌شود. در تالار قشقایی این مجموعه هم نمایش «آرشه» كار گلچهر دامغانی در نوبت‌های ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ به صحنه می‌رود.
تئاتر مولوی از اجرای نمایش «مادر» به كارگردانی مجید كاظم زاده مژدهی در نوبت‌های ۱۷ و ۱۹ پذیرایی خواهد كرد و تالار حافظ نیز شاهد اجرای نمایش «رومئو و ژولیت» كار مسعود صفری خواهد بود كه در ساعت ۱۸ و ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود.
در این روز، چهارمین اجرای «اپرای عشق» كار بهروز غریب‌پور در تالار فردوسی میزبان علاقه‌مندان می‌شود. این اثر نمایشی در ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه روی صحنه می‌رود.
در تالار ناظرزاده‌كرمانی تماشاخانه ایرانشهر اجرای «افرا یا زود می گذرد» كار سهیل ساعی در نوبت های 17 و 20 به صحنه می‌رود و تالار استاد سمندریان این تماشاخانه نمایش «دو سر و یك دست» محصول كار گروهی را در نوبت‌های ۱۸ و ۲۰:۴۵ میزبانی می‌كند.
خانه تئاتر نیز دومین نوبت از اجرای «چیدمان (گذرگاه)» كار پیر یودلوسكی از فرانسه را روی صحنه دارد.
در كنار این ۱۰ اثر، 13 اثر دیگر در بخش به علاوه فجر اجرا خواهد شد.
در این روز مكتب تهران دو نمایش را روی صحنه دارد، «مونولوگ» به كارگرانی حسن برجكی كه در دو نوبت ۱۷:۳۰ و ۱۸:۳۰ اجرا می‌شود و «مرگ در می زند» به كارگرانی منصور سجادیان كه در نوبت‌های ۱۹:۳۰ و ۲۰:۳۰ به صحنه می‌رود.
تئاتر مستقل میزبان نمایش «ای.قاچاقچی.كام» كار شیوا اردوئی می‌شود كه ساعت ۱۵ به صحنه می‌رود. تماشاخانه سه نقطه نیز در این روز اجرای نمایش «مهمانسرای دو دنیا» كار پدرام پرنیان فر را در ساعت ۱۹:۳۰ میزبانی می‌كند.
تماشاخانه‌ی نوفل لوشاتو پذیرای سه نمایش «زورخانه» به كارگردانی مصطفی شیخان، «دو جلاد» به كارگرانی محمد یوسفی و «حجم غلیظ» به كارگردانی منصور صلواتی در نوبت‌های 15، 19 و 21:15 خواهد بود.
در تماشاخانه‌ ایران تماشا نمایش «اعترافات چندتا بزرگوار» به كارگردانی امیر اسماعیلی در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ اجرا می‌شود و تماشاخانه دیوار چهارم نیز دو نمایش «كارناوال بوچلی» به كارگردانی اشكان ضابط را در ساعت 17 و «مرگ فیدل» كار آرش سنجابی را در نوبت ۱۹:۳۰ روی صحنه دارد.
تماشاخانه‌ شانو در این روز میزبان دو نمایش «باغ آلبالو» و «سندروم استكهلم» به ترتیب به كارگردانی قطب‌الدین صادقی و امیرعلی ابراهیمی است كه در ساعت‌های ۱۹ و ۲۱ به صحنه می‌روند. تماشاخانه‌ مان در این روز به اجرای نمایش «با من بخند وودی» كار فرشید حاجیان اختصاص دارد كه در نوبت‌های ۱۸ و ۲۰ اجرا می‌شود.
روز شنبه 27 بهمن در بخش خیابانی پنج نمایش اجرا خواهد شد. در این روز «دعای آفتاب» كار محمدعلی صادق حسنی، «تیك تاك» كار نازیلا امینی، و «نامیرا» كار امیرحسین شفیعی در محوطه مجموعه تئاترشهر و نمایش‌های «آغوش بی مهر زمین» كار محمود فرضی نژاد و «دایره، مربع، مستطیل» كار افشین خدری در محوطه‌ خانه هنرمندان ایران اجرا خواهند شد.
«دعای آفتاب» كار محمدعلی صادق حسنی و «تیك تاك» كار نازیلا امینی صبح این روز در متروی میدان ولیعصر(عج) نیز میزبان علاقه‌مندان به تئاتر خیابانی خواهند بود.
در بخش دیگرگونه‌های اجرایی نیز پنج نمایش اجرا می‌شود. «انگشت به انگشت» كار سیدجعفر حجازی ساعت 16:30 در محوطه پارك دانشجو مجموعه تئاترشهر و «كوهستان» كار آرش پروین از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در محوطه‌ انتظار میدان ولیعصر(عج) اجرا خواهند شد.
نمایش «موزه نزدیك» كار آزاده شاهمیری نیز در دو نوبت ۱۴ و ۱۶ در پلاتو نول اجرا می‌شود. «ویترین»، كار طاها سرایی ساعت ۱۸ و ۲۰ در عمارت روبرو اجرا می‌شود و «اپرای شماره ۰۱# تهران» كار مرتضی زارعی نیز ساعت ۱۸ و ۲۰ در كارگاه دكور تالار وحدت میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با سكان‌داری نادر برهانی مرند در 11 بخش مسابقه‌ای و جنبی كه از بیست و دوم بهمن ماه آغاز شده تا چهارم اسفندماه در تهران ادامه خواهد داشت.

منبع:

کمپانی تئاتر و فیلم سونر

سونر یک کمپانی تئاتر و فیلم در آمل/ایران است که از سال 1391 به همت محسن اردشیر و همسرش غنچه شکوهیان در حوزه مطالعات انسان‌شناسی فرهنگ، بررسی رفتار و توسعه توانایی بدن و بیان بازیگر به تحقیق و پژوهش مشغول است و تاکنون توانسته هنرجویان مختلفی را وارد این عرصه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نمایش "بیگانگی" به جشنواره هایفست ارمنستان دعوت شده است/ روایت غنچه شکوهیان از حضور در جشنواره تئاتر فجر

د فوریه 18 , 2019
غنچه شکوهیان گفت: امیدواریم به روزی برسیم که فرهنگ و هنر؛ دغدغه همه مسئولین شهری و کشوری شود. نمایش خیابانی “بیگانگی” نوشته و کار غنچه شکوهیان در نهمین و دهمین روز از سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا خواهد شد. این اثر نمایشی روز سه‌شنبه 30 بهمن‌ماه ساعت […]